Przejdź do treści głównej

Wydłużono termin składania zgłoszeń do nagrody Kryształy Soli - do 15 października 2018

autor(ka): Monika Grzyb
2018-09-28, 16:30
archiwalne
Uwaga organizacje pozarządowe! Wydłużono termin składania wniosków do nagrody Kryształy Soli. Znasz organizację pozarządową, dzięki której świat wokół nas staje się lepszy? Aż do 15 października możesz zgłosić kandydatów do nagrody. Przypominamy również, że trwa nabór do konkursu „AMICUS HOMINUM”. Może chciałbyś docenić lidera podziwianego od lat za to, że aktywnie działa na rzecz innych ludzi, często słabszych i skrzywdzonych.

I Nagroda Kryształy Soli

W tym roku organizacje można zgłosić w 5 kategoriach:

* Polityka Społeczna, Zdrowie oraz Działalność na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

* Kultura, Dziedzictwo Narodowe, Tożsamość Regionalna

* Edukacja, Nauka, Społeczeństwo Obywatelskie

* Sport, Turystyka, Środowisko, Ekologia

* Gospodarka i Zrównoważony Rozwój

Dzięki nagrodzie „Kryształy Soli” możemy docenić ich pracę, zaangażowanie i podziękować im za działalność na rzecz innych, a także pokazać ich codzienny wysiłek. Nagroda pozwala również wzmocnić wizerunek organizacji w świadomości mieszkańców. W tegorocznej edycji najlepsza organizacja pozarządowa z Małopolski zostanie uhonorowana nagrodą Grand Prix oraz otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5 tys. zł ufundowaną przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października 2018 r. (liczy się data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego)

Więcej informacji …

II Nagora Amicus Hominum

Jesteś lokalnym liderem, prowadzisz fundację, działasz na rzecz innych i otoczenia? A może znasz taką osobę? Koniecznie zgłoś ją do nagrody „Amicus Hominum”! Szukamy osób, zaangażowanych społecznie, które poświęcają się dla innych i chcemy je wyróżnić aby o ich działalności dowiedziało się jak najwięcej osób. Pokażmy, że działanie prospołeczne ma sens. Celem konkursu jest wyróżnienie osób, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka i w swoich działaniach kierują się zasadą niesienia pomocy i służby dla innych, jak również promocja i popularyzacja właściwych wzorców społecznych. W tegorocznej edycji pragniemy szczególnie docenić zaangażowanie społeczne młodzieży poprzez wprowadzenie nowej kategorii konkursu skierowanej do młodych osób podejmujących różnorodne inicjatywy na rzecz dobra innych, w tym promujące ideę młodzieżowego wolontariatu.

Zgłoszenia przyjmowane są również do 15 października 2018 r. (liczy się data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego)

Zgłoszenia mogą dokonywać: organizacje pozarządowe i inne organizacje społeczne, inne osoby prawne, kościoły i związki wyznaniowe, osoby fizyczne, organy administracji publicznej.

W tym roku chcemy wyróżnić liderów w kategoriach:

 • Polityka Społeczna i Prorodzinna, Pomoc Niepełnosprawnym
 • Promocja i Ochrona Zdrowia
 • Sport i Edukacja
 • Działalność Filantropijna
 • Inicjatywa Młodych

Spośród laureatów zostanie wyłoniona osoba, która szczególnie wyróżnia się na tle innych i zasługuje na specjalne uznanie. Zostanie ona uhonorowana tytułem Grand Prix!

Więcej informacji …


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Kancelaria Zarzadu UMWM
Miejsce: Kraków, Racałwicka 56, 30-017 Kraków, woj. małopolskie
Data wydarzenia: od 2018-09-28 do 2018-10-15
Organizator:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Adres:

Racławicka 56, 30-017 Kraków, woj. MA

Tel.:

12 630 31 07

Faks:

12 630 31 26

E-mail:

urzad@malopolska.mw.gov.pl

Www:

http://www.malopolskie.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • aktywność obywatelska
 • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
 • edukacja
 • inicjatywy oddolne
 • integracja społeczna
 • kultura i sztuka
 • organizacje pozarządowe
 • osoby z niepełnosprawnościami
 • społecznicy
 • sport
 • turystyka, podróże