Przejdź do treści głównej

Barwy Wolontariatu 2018

autor(ka): Mariusz Kołodziejski
2018-10-02, 09:53
Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” przy Stowarzyszeniu „Pomost” w Łodzi oraz Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce zapraszają do udziału w konkursie adresowanym do wolontariuszy oraz organizacji i placówek współpracujących z wolontariuszami. Zgłoszenia można przesyłać do 31 października 2018 roku.

Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu zaprasza do kolejnej edycji konkursu Barwy Wolontariatu adresowanego do wolontariuszy oraz placówek współpracujących z nimi.

Jest to już osiemnasta edycja konkursu, który stwarza okazję aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami pozarządowymi, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi. Konkurs jest okazją aby pokazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego. Dzięki nadsyłanym zgłoszeniom, organizatorzy co roku mają okazję nagradzać ciekawe postaci wolontariuszy, którzy pomagają, zarówno w pracach biurowych, jak i tych którzy biorą udział w terapiach dzieci niepełnosprawnych, ochotników pomagających w organizacji imprez sportowych, wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielają porad prawnych, odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali. Konkurs ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie – regionalnym, wybrani zostaną laureaci regionalni (na poziomie województw). Ich zgłoszenia zostaną przekazane do etapu ogólnopolskiego. Na tym etapie Kapituła dokona wyboru dziesięciu nominowanych do wyróżnienia wolontariuszy. Z tej grupy podczas Gali Wolontariatu, wyłonionych zostanie trzech zwycięzców.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 31 października 2018 r.

Regulaminy, zasady udziału oraz miejsca zgłoszeń kandydatów dostępne są na stronie: http://wolontariat.org.pl/barwy-wolontariatu/

Osoba odpowiedzialna za koordynację konkursów w woj. łódzkim – Mariusz Kołodziejski, e-mail: Rozstrzygnięcie regionalnej edycji odbędzie się podczas uroczystej Gali Wolontariatu, zaplanowanej w dn. 03.12.2018 r. w sali kinowej Łódzkiego Domu Kultury.


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: RCW CENTERKO
Miejsce: Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko" , Próchnika 7, 90-408 Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: od 2018-10-01 do 2018-10-31
Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu

Adres:

Żeromskiego 36, 25-370 Kielce, woj. SK

Tel.:

41 362 14 12

Faks:

41 362 14 12

E-mail:

kontakt@centrumwolontariatu.eu

Www:

http://centrumwolontariatu.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • społecznicy
  • wolontariat
  • wolontariusze