Przejdź do treści głównej

Akademia Samodzielności w Koninie!

autor(ka): Wioletta Grześkowiak
2018-10-02, 12:59
Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, jesteś pełnoletni, mieszkasz, pracujesz lub uczysz się w Wielkopolsce i chcesz poprawić swoje umiejętności życiowe, zgłoś się do Akademii Samodzielności w Koninie.

Robert zaczął rozwijać swoją karierę muzyczną- nagrywa teledysk, Dominika podjęła decyzję o kontynuacji nauki, Maciej po prawie trzyletnim pobycie w szpitalach jest samodzielny w czynnościach życiowych i porusza się na wózku bez pomocy asystenta, Mateusz rozpoczyna pracę w spółdzielni socjalnej, jako grafik komputerowy… a Ty, jakie masz marzenia?

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji marzeń!

Akademia Samodzielności to mieszkania treningowe w Koninie. Przeprowadzasz się do nas na 15 tygodni i uczestniczysz w intensywnych treningach samodzielności. Dzięki nim nauczysz się lub udoskonalisz poruszanie się na wózku, nauczysz się gotować i zdrowo odżywiać pod okiem dietetyka. Na zajęciach z kosmetyczką nauczysz się dbać o swój wygląd, a podczas treningów sportowych zadbasz o kondycję. Nauczysz się także zarządzać swoim budżetem oraz orientacji w terenie.

Ponadto wspólnie będziemy realizowali indywidualny plan rozwoju pod okiem zespołu terapeutycznego, w którego skład wchodzą: psycholog, coach oraz inni specjaliści w zależności od potrzeb (logopeda, prawnik, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, seksuolog).

Mieszkania są w pełni przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Mieszczą się na konińskiej starówce, Konin, ul. 3 maja 1-3. Cały pobyt jest bezpłatny! Z własnych funduszy będziesz kupować tylko jedzenie i rzeczy osobiste.

Do Akademii Samodzielności zapraszamy wszystkich, którzy mimo niepełnosprawności chcą być samodzielni w życiu!

Rekrutacja do projektu odbywa się w sposób ciągły i trwa do lutego 2021 roku.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie https://podajdalej.org.pl/co-robimy/akademia-samodzielnosci/

Kto za tym stoi

Projekt pn. Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce jest realizowany od marca 2018 przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu.

Zachęcamy do przeczytania relacji z ostatnich kilku tygodni: http://akademiazycia.org/aktualnosci/302-akademia-samodzielnosci-nie-bylo-wakacji#powiedzieli-o-nas

Dodatkowych informacji udziela:

Iwona Grześkowiak z Fundacji PODAJ DALEJ, kom.: 515 606 508 e-mail: ,


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
Miejsce: Konin, Południowa 2A, 62-510 Konin, woj. wielkopolskie
Data wydarzenia: od 2018-10-02 do 2018-12-31
Organizator:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Adres:

Południowa 2A, 62-510 Konin, woj. WP

Tel.:

63 211 22 19

Faks:

63 211 22 19

E-mail:

fundacja@podajdalej.org.pl

Www:

http://www.podajdalej.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • rozwój osobisty
  • wyrównywanie szans