Przejdź do treści głównej

Kampania "Relacje, które łączą"

autor(ka): Marcin Łasiński
2018-10-04, 09:41
Fundacja Narodowego Dnia Życia realizuje kampanię społeczną podkreślająca wagę postaw i wartości, których źródłem jest rodzina. Kampania będzie realizowana pod hasłem „Relacje, które łączą”, www.dzienzycia.pl.

Parafrazując wypowiedź J.F. Kennedy'ego, nie pytaj, co Twoja wspólnota może zrobić dla ciebie, zapytaj, co Ty możesz zrobić dla niej, postanowiliśmy wyjść z przekazem i zaprosić Polaków do refleksji. Co każdy z nas, z osobna mógłby zrobić i jak przyczynić się swoją postawą, wkładem osobistym, aby tworzyć lepszą rzeczywistość.

Kampania „Relacje, które łączą” jest realizowana w związku z następującymi świętami:

1. Międzynarodowy Dzień Pokoju - 21.09

2. Międzynarodowy Dzień bez Przemocy – 02.10

3. Dzień Uśmiechu 05.10

4. Dzień Praw Rodziny – 22.10

5. 100-lecie Niepodległości – 11.11

6. Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci – 19.11

7. Dzień Ochrony Praw Dziecka – 20.11

8. Światowy Dzień Życzliwości – 21.11

9. Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – 10.12

10. Wigilia – 24.12

Podkreślimy te cechy i postawy, które łączą się z danym dniem. Na każde z tych świąt Fundacja przygotowała osobne spoty z udziałem aktora Pawła Koślika.

Spoty będą umieszczane na bieżąco na https://www.facebook.com/NarodowyDzienZycia/ , https://www.youtube.com/channel/UC_sHEcEewDO_iZ_xbxutDqw

Spośród różnych czynników, które wpływają na nasze zachowanie, nasze postawy odgrywają szczególne znaczenie. Postaw nie należy mylić z wrodzonymi jednostkowymi cechami, takim jak np. inteligencja czy temperament gdyż nie są bowiem czymś danym z natury, lecz czymś, co rozwija się w długim procesie kształtowania. To oznacza, że nad postawami można i należy pracować i na tym właśnie polega każdy proces wychowania, także samowychowania. Warto uświadomić sobie jak ważnym miejscem wychowania jest rola rodziny. Tutaj każdy z nas zdobywa swoje pierwsze doświadczenia, rozwija swoją indywidualność, osobowość i psychikę. Rodzina, to prawdziwa szkoła cnót i relacji społecznych.

Zwracamy uwagę, że silna rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Rodziny posiadają w sobie potencjał do tego by wpływać na najbliższe otoczenie.

I właśnie do tego zachęcamy w kampanii pod hasłem „Relacje, które łączą”. W jej kolejnych odsłonach wykorzystamy m. in. święta takie jak Dzień Praw Człowieka, Dzień Uśmiechu czy Dzień Życzliwości jako okazje do zadania sobie pytań o to, jacy jesteśmy. Zachęcamy do tego, by przyjrzeć się sobie, naszym więziom z najbliższymi, naszemu nastawieniu do otoczenia. A każdą z odpowiedzi potraktować jako szansę na to, by stawać się lepszymi niż jesteśmy.

O Fundacji Narodowego Dnia Życia

Poprzez nasze projekty staramy się docierać zarówno do rodzin i pomóc zbudować wewnątrz nich dobre relacje rodzinne, jak i oddziaływać na sferę publiczną, domagając się wzmocnienia pozycji rodziny w życiu społecznym.

Od wielu lat organizujemy kampanie związane z obchodami Narodowego Dnia Życia i Narodowy Kongres Rodziny, takich jak: Jestem mamą to moja kariera, Dom pełen skarbów poświęcony rodzinom wielodzietnym, Być ojcem - rola życia. Nowy cykl kampanii ma na celu wpływ na kształtowanie i rozwój postaw osobistych i cnót obywatelskich.

Więcej o Fundacji na stronie: http://www.dzienzycia.pl/


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Narodowego Dnia Życia
Miejsce: Polska, cała Polska,
Data wydarzenia: od 2018-10-04 do 2018-12-31
Organizator:

Fundacja Narodowego Dnia Życia

Adres:

Al. Niepodległości 245/17, 02-009 Warszawa, woj. mazowieckie

E-mail:

kontakt@dzienzycia.pl

Www:

http://dzienzycia.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • edukacja
  • integracja społeczna
  • polityka społeczna
  • prawa człowieka
  • rodziny