Przejdź do treści głównej

Krzyżowa. Debata „Obecna sytuacja w stosunkach polsko-niemieckich” - Barometr Polska-Niemcy

archiwalne
Spotkanie z dr Agnieszką Ładą oraz debata „Obecna sytuacja w stosunkach polsko-niemieckich”. Prezentacja badań Barometr Polska-Niemcy. 6 października 2018 r., godz. 17:30, Krzyżowa, Pałac (sala Majowa). Wstęp wolny!

6 października o godz. 17.30 w Pałacu (sala Majowa) odbędzie się spotkanie z dr Agnieszką Ładą (Instytut Spraw Publicznych), którego tematem będzie „Obecna sytuacja w stosunkach polsko-niemieckich”. Debata będzie połączona z prezentacją najnowszych badań z cyklu Barometr Polska-Niemcy.

„Barometr polsko-niemiecki" to projekt, który regularnie gromadzi i prezentuje opinie Polaków i Niemców na temat stosunków polsko-niemieckich i ich aktualnych wyzwań. Badania prowadzone są od 2000 roku przez Instytut Spraw Publicznych w Warszawie we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Wyniki tegorocznego badania pokazują, że istnieje duża nieznajomość kraju sąsiadującego z UE w obu krajach, a wyzwania i kwestie historyczne postrzegane są w różny sposób. Jednocześnie istnieje duże zainteresowanie tym drugim krajem i jego rozwojem. Wyniki barometru stanowią dobrą podstawę do wspólnej refleksji na temat stosunków polsko-niemieckich, wizerunku kraju sąsiadującego i sytuacji w tym kraju.

Tegoroczne wyniki badań:

dr Agnieszka Łada – dyrektor Programu Europejskiego i starszy analityk Instytutu Spraw Publicznych. Jest członkiem Rady Nadzorczej Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Grupy Refleksyjnej przy ministerstwach spraw zagranicznych Polski i Niemiec oraz Polsko-Niemieckiej Grupy Ekspertów Krąg Kwirytów i Grupy Kopernika. Specjalizuje się w następujących zagadnieniach: Niemcy i stosunki polsko-niemieckie, polska polityka zagraniczna i europejska, postrzeganie Polaków za granicą i obcokrajowców w Polsce.

Polsko-Niemiecki Barometr jest wspólnym projektem Instytutu Spraw Publicznych w Warszawie i Fundacji Konrad Adenauer-Stiftung. W 2018 roku Fundacja Körbera była partnerem polsko-niemieckiego Barometru. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej wsparła projekt. Debata współfinansowana jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej ze środków Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Miejsce: Krzyżowa,
Data wydarzenia: 2018-10-06
Organizator:

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

Adres:

Krzyżowa 7, 58-112 Krzyżowa, woj. DS

Tel.:

74 850 03 00

Faks:

74 850 03 05

E-mail:

sekretariat@krzyzowa.org.pl

Www:

http://www.krzyzowa.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • integracja europejska
  • polityka międzynarodowa
  • współpraca międzynarodowa