Przejdź do treści głównej

Pióro Nadziei edycja 2018: ruszyły zgłoszenia

autor(ka): Amnesty International
2018-10-05, 11:26
pixabay.com, CC0 Public Domain
Statuetkę Pióro Nadziei otrzyma osoba, której praca medialna przyczynia się do pozytywnej zmiany na rzecz przestrzegania praw człowieka. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 8 grudnia podczas finału Maratonu Pisania Listów w Warszawie.

Kandydatów i kandydatki do nagrody mogą zgłaszać osoby indywidualne, redakcje, organizacje pozarządowe lub firmy. Na zgłoszenia kandydatur wraz z krótkim uzasadnieniem czekamy do 5 listopada pod adresem: .

Spośród przesłanych zgłoszeń Amnesty International wybierze osoby nominowane do nagrody, a nazwisko wytypowanego z tego grona zwycięzcy zostanie ogłoszone najpóźniej na tydzień przed jej wręczeniem. W skład jury konkursowego wejdą Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce, członkowie i członkinie Rady Programowej Stowarzyszenia oraz Ewa Siedlecka, laureatka nagrody specjalnej Amnesty International za całokształt pracy dziennikarskiej na rzecz praw człowieka w roku 2011.

Od 2002 roku Amnesty International wręczało Pióro Nadziei za najlepszy tekst o prawach człowieka opublikowany w języku polskim w prasie lub Internecie. Od 2015 r. zmieniono formułę nagrody. Nagradzane są osoby, które zwracają uwagę opinii publicznej na przypadki łamania praw człowieka, odznaczają się społecznym zaangażowaniem w swojej pracy medialnej i wspierają pozytywne zmiany na rzecz przestrzegania praw człowieka. Laureatami nagrody mogą zostać dziennikarze i dziennikarki, ale także osoby pracujące z mediami, np. pisarze, blogerzy czy twórcy kampanii medialnych.

W 2017 r. nagrodę Pióro Nadziei otrzymał Paweł Cywiński, współtwórca serwisu Uchodźcy.info.

W Radzie Programowej Stowarzyszenia Amnesty International zasiadają: Jacek Białas (prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka); Beata Faracik (Prezeska Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu); Witold Klaus (Prezes Stowarzyszenia Interwencji Prawnej); Mikołaj Pietrzak (adwokat, szef Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej); Marzanna Pogorzelska (wykładowczyni akademicka, edukatorka praw człowieka); Katarzyna Szymielewicz (Prezeska Fundacji Panoptykon), Krzysztof Śmiszek (Prezes Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego).

Nagrodą jest wyjątkowa statuetka – przeźroczyste pióro z zatopionym w środku drutem kolczastym, przymocowane do betonowego etui, wykonana przez agencję Fat Baby.

Regulamin konkursu Pióro Nadziei 2018>>>


LOGO

Źródło: Amnesty International
Miejsce: Cała Polska,
Data wydarzenia: od 2018-10-05 do 2018-11-05
Organizator:

Stowarzyszenie Amnesty International

Adres:

Piękna 66a lok. 2, 00-672 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 827 60 00

Faks:

22 827 60 00

E-mail:

amnesty@amnesty.org.pl

Www:

http://www.amnesty.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • antydyskryminacja
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • media
  • media społecznościowe
  • prawa człowieka
  • równość