Przejdź do treści głównej

Łódź. Teatr JiM na pełnym morzu

autor(ka): Fundacja JiM
2018-10-09, 13:07
pixabay.com, CC0 Public Domain
To będzie niezwykły spektakl. Niepełnosprawni aktorzy Teatru Fundacji JiM w październiku, na deskach Teatru DOM wystawią nagrodzoną przez ministra kultury adaptację sztuki Sławomira Mrożka „Na pełnym morzu”. Przedstawienie zostało samodzielnie przygotowane przez osoby niepełnosprawne z Teatru JiM.

Spektakl mówi o przekraczaniu granic niepełnosprawności, swoistej walce o samodzielność, wykraczaniu poza ramy sztampowych działań, o społecznej akceptacji odmienności. Cała sztuka odbywa się bez jednego wypowiedzianego na głos słowa – co jeszcze silniej wzmacnia jej wymowę i treść.

Teatr JiM tworzy swoje widowiska od początku do końca. Grupa teatralna przygotowuje kostiumy, scenografie, dekoracje. Działa pod okiem profesjonalnych aktorów i ma na koncie realizację wielu przedstawień. Spektakl „Na pełnym morzu” zdobył główną nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 na XVI Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie.

- Dzięki zadaniom aktorskim niepełnosprawne osoby z fundacji poznają specyfikę teatru, rozwijają się, a także budują swoją pewność siebie – mówi Tomasz Michałowicz, prezes Fundacji JiM. - To zresztą jedno z naszych nadrzędnych zadań: sprawić, by zarówno dzieci jak i dorośli z Fundacji JiM byli w jak największym stopniu samodzielni.

Spektakl w Teatrze DOM będzie miał wyjątkową oprawę. Towarzyszyć mu będzie wystawa fotografii pt. „Pozwól, że zrobię to sam”, której głównymi bohaterami są osoby uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowych, ukazani podczas codziennej pracy. Sztukę poprzedzi również projekcja materiału na temat Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz układ choreograficzny pt. „Jestem” przygotowany specjalnie na tę okazję. Podczas wydarzenia odbędzie się ponadto kiermasz plac plastycznych wykonanych przez podopiecznych WTZ.

Termin spektaklu: 25 października 2018 o godz. 18. Miejsce: Teatr DOM ul. Piotrkowska 243. Cena biletu: 10 zł. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na funkcjonowanie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Fundacji JiM. Bilety do nabycia na stronie Fundacji JiM (www.jim.org)

O Fundacji JiM:

Fundacja JiM jest największą w Polsce fundacją niosącą pomoc dzieciom z autyzmem. Fundacja walczy o lepszy świat dla nich, wpływając na rozwiązania prawne. Opiekuje się bezpośrednio ponad 7 000 dzieci z całej Polski, zapewniając i finansując niezbędną terapię oraz wspierając rodziców poprzez wiedzę szkolenia i pomoc prawną. Co roku, lekarze z Kliniki JiM diagnozują bezpłatnie kilkaset maluchów. Ponadto Fundacja prowadzi przedszkole i szkoły dla dzieci z autyzmem oraz wspiera osoby dorosłe. Tworzy kampanie społeczne niosące wiedzę o autyzmie, takie jak „Polska na Niebiesko”.


Źródło: Fundacja JiM
Miejsce: Łódź,
Data wydarzenia: 2018-10-25
Organizator:

Fundacja "JiM"

Adres:

Tatrzańska 105, 93-208 Łódź, woj. LD

Tel.:

42 643 46 70

Faks:

42 643 46 70

E-mail:

zarzad@jim.org

Www:

http://www.jim.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • sztuka