Przejdź do treści głównej

Bielsko-Biała. Orły przednie lecą do Stefanka

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-10-11, 09:30
archiwalne
Akcja ”Śmieci skrzydeł nie mają”
Orły przednie lecą do Stefanka, a dokładnie do przepięknego schroniska PTTK Stefanka na Koziej Górce. Po odwiedzeniu schronisk Szyndzielnia i Klimczok to kolejna akcja w Beskidzie Śląskim. Pierwszy raz natomiast w akcji wezmą udział: Fundacja "Spektrum A" razem ze Stowarzyszeniem As włącznie z grupką dzieci z powiatu bielskiego i żywieckiego pod opieką Katarzyny Daniek - szefowej Fundacji.

Wyprawa startuje13 X w Bielsko Białej spod restauracji Wirtuozeria o godz. 11:00. Powrót planowany jest na godz. 14-15. Podczas akcji w planie: warsztaty ekologiczne w schronisku, które poprowadzi ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, opowie o problemach zaśmiecenia środowiska górskiego, wspólnie będzie zamontowana także edukacyjna tabliczka z orłem przednim, a w drodze powrotnej wszyscy posprzątają szlak górski. Wyprawa ma charakter otwarty, zatem wolontariusze, turyści i wszyscy chętni, aby dołączyć, są mile widziani.

Wszystkie dotychcasowe akcje "Śmieci skrzydeł nie mają" były możliwe dzięki Koalicji Recykling Górom. To obywatelska inicjatywa na rzecz czystości polskich gór, działająca społecznie i non profit. Tworzą ją ngo, samorządy, media i osoby prywatne. Do działań mogą przyłączać się wszyscy, którym na sercu leży czystość gór. Mile widziani są także darczyńcy. Do tej pory działania Koalicji Recykling Górom zostały wsparte przez: Fundację PlasticsEurope Polska, Fundację ProKarton, Stowarzyszenie Eko-Unia, a akcje na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego wspierają firmy Asekol i Enviropol.

Wyprawa do schroniska Stefanka dodatkowo została wsparta przez firmy Asekol i Enviropol. Firmy te na terenie Śląska organizują zbiórkę i recykling elektroodpadów. Fundacja A i Stowarzyszenie As zaczęły zbierać elektroodpady, dzięki czemu pozyskują dodatkowe środki na górskie wycieczki! Wszyscy zainteresowani organizacją zbiórki elektroodpadów na terenie Śląska i zaproszeniem „orła przedniego" na swój teren proszeni są o bezpośredni kontakt z koordynatorem i pomysłodawcą programu „Śmieci skrzydeł nie mają" – ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim: , tel. 697 092 978. Dzięki wsparciu firm Asekol i Enviropol w roku 2019 będą dofinansowane kolejne cztery akcje górskie w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Już teraz szkoły, organizacje społeczne, nieformalne grupy mogą zgłaszać chęć udziału akcji "Śmieci skrzydeł nie mają".

Szczegóły programu:
facebook.com/recyklinggorom instagram.com/recyklinggorom twitter.com/recyklinggorom


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Schronisko Stefanka, Bielsko-Biała, woj. śląskie
Data wydarzenia: 2018-10-13
Organizator:

Dominik Dobrowolski

E-mail:

dominik@cycling-recycling.eu

Www:

http://www.cycling-recycling.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling
  • turystyka, podróże