Przejdź do treści głównej

Konferencja inaugurująca Europejski Korpus Solidarności w Polsce

autor(ka): Daria Bielicka
2018-10-18, 11:39
Konferencja inaugurująca Europejski Korpus Solidarności w Polsce odbędzie się 30 października 2018 w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Organizatorzy: Fundacja Rozwoju systemu Edukacji – Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Formularz rejestracyjny: https://eksorgpl.webankieta.pl/.

Europejski Korpus Solidarności to nowy program Komisji Europejskiej umożliwiający młodzieży zdobycie cennego doświadczenia, rozwój umiejętności i wniesienie wkładu na rzecz społeczeństwa. Organizacje i instytucje mogą zyskać pomoc w swoich codziennych działaniach, zaangażowanych wolontariuszy, pracowników i stażystów.

Europejski Korpus Solidarności promuje solidarność i zaangażowanie, które są fundamentami społeczeństwa obywatelskiego i demokracji. Działania, które finansowane w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności odpowiadają na problemy i wyzwania społeczne oraz przyczyniają się do budowania bardziej spójnego społeczeństwa. Istotnym celem Europejskiego Korpusu Solidarności jest walka z wykluczeniem społecznym przez aktywne angażowanie osób z mniejszymi szansami.

Możliwości, które otwiera Europejski Korpus Solidarności są ogromne – na wszystkie działania nowego programu Komisja Europejska do 2020 roku przeznaczyła budżet wysokości 376 milinów euro, który umożliwi udział w programie ponad 300 000 osób. Jeszcze w 2018 roku na wyjazdy młodych ludzi Unia Europejska przeznaczy ponad 44 miliony euro.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Europejski Korpus Solidarności
Miejsce: Zamek Ujazdowski, Jazdów 2, Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2018-10-30
Organizator:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Adres:

Al. Jerozolimskie 142a, 02-305 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

22 463 10 00

E-mail:

kontakt@frse.org.pl

Www:

http://www.frse.org.pl 

Organizator:

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • integracja europejska
  • młodzież
  • wolontariat
  • wolontariusze