Przejdź do treści głównej

„Matematyka w cyfrowym świecie” - konkurs „Gazety Wyborczej” i Fundacji mBanku dla uczniów podstawówek

autor(ka): Organizatorzy
2018-10-11, 13:03
Do końca października br. uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w konkursie „Matematyka w cyfrowym świecie”. Konkurs jest częścią akcji „Matematyka się liczy” prowadzonej przez „Gazetę Wyborczą” i Fundację mBanku, której finał odbędzie się podczas 5. Festiwalu Matematyki 1 grudnia br. w Warszawie.

W tym roku odbywa się już kolejna edycja akcji „Matematyka się liczy”. Jej organizatorzy chcą pokazać, jak ważną dziedziną w naszym życiu jest matematyka, a także udowodnić, że to, w jaki sposób opowiada się o „królowej nauk" i jej naucza, to podstawa sukcesu. Atrakcyjne i nowoczesne formy przekazu wzbudzające i pielęgnujące naturalną ciekawość wśród uczniów przekładają się często na późniejsze wybory i życie najmłodszych.

Warto więc wskazywać uczniom, że niemal każde urządzenie elektroniczne działa dzięki pracy programistów: czy jest to pralka czy samochód, komórka czy gra komputerowa. Wszystko to zawdzięczamy cyfrowemu zastosowaniu matematyki. W realnym świecie natykamy się na nią na każdym kroku. Ale jak odszukać ją w świecie wirtualnym? I jak przekuć cyfry i logikę w działanie? A przede wszystkim - jak zachęcić dzieci do takiej aktywności?

Aby wziąć udział w konkursie „Matematyka w cyfrowym świecie”, należy pokazać innym, gdzie - mimo, że pozornie tego nie zauważamy - ukrywa się geniusz „królowej nauk” i jak ważną rolę matematyka odgrywa w codziennym życiu.

Następnie - w kreatywny sposób, tj. za pomocą filmu, serii zdjęć, grafiki, infografiki, prezentacji (tradycyjnej, przygotowanej ręcznie lub komputerowej) - wskazać miejsca, w których, choć jej nie widać, istnieje.

Uczniowie szkół podstawowych mogą przesyłać organizatorom konkursu swoje pomysły do 31 października br. Zgłoszenia można kierować drogą elektroniczną - na adres mailowy: lub tradycyjną pocztą - na adres Agora SA, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa, z dopiskiem „Gazeta Wyborcza”, dział WRP / Konkurs „Matematyka w cyfrowym świecie”.

Szczegóły akcji oraz regulamin: Wyborcza.pl/matematyka

Konkurs organizowany jest w ramach akcji „Matematyka się liczy” prowadzonej przez Fundację mBanku i „Gazetę Wyborczą”. Na jego laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas 5. Festiwalu Matematyki, który odbędzie się 1 grudnia w Warszawie! Szczegóły na ten temat - już wkrótce!

Wyborcza.pl/matematyka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Źródło: inf. nadesłana
Miejsce: Cała Polska,
Data wydarzenia: od 2018-10-11 do 2018-10-31
Organizator:

Fundacja mBanku

Adres:

Senatorska 18 lok. 4.2a, 00-082 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 438 23 18

Faks:

22 829 02 97

E-mail:

fundacja@mbank.pl

Www:

http://www.mbank.pl/o-nas/o-mbanku/fundacja/ 

Organizator:

Gazeta Wyborcza

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież