Przejdź do treści głównej

Mińsk Mazowiecki. Bezpłatne warsztaty dla rodzin zastępczych

bezpłatne
pixabay.com, CC0 Public Domain
Wsparcie dla spokrewnionych rodzin zastępczych. Jesteś opiekunem w spokrewnionej rodzinie zastępczej? Chcesz zwiększyć swoje kompetencje rodzicielskie? Zapisz się na bezpłatne warsztaty!

Październik 2018 - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Powiat Mińsk Mazowiecki zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach i konsultacjach z obszaru umiejętności wychowawczych. Program skierowany jest do spokrewnionych rodzin zastępczych z Warszawy i okolic. W ramach projektu opiekunowie mogą wziąć udział w następujących aktywnościach: konsultacje psychologiczne, konsultacje pedagogiczne, mediacje czy coaching rodzicielski.

- Od 30 lat pomagamy rodzinom w realizowaniu opieki zastępczej. Doświadczenie pokazuje, że sprawowanie takiej pieczy niesie za sobą niejednokrotnie wiele trudności, mówi Monika Jagodzińska, Prezes Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Naszym celem w trakcie trwania programu jest przekazanie rodzinom wsparcia, praca nad kompetencjami wychowawczymi oraz pogłębianie umiejętności radzenia sobie z emocjami. Stawiamy także na pracę warsztatową, która sprzyja nauce definiowania potrzeb oraz rozwija zdolności komunikacyjne.

Spotkania odbywają się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim, mieszczącym się przy ul. Konstytucji 3 maja 16. Program trwa od października do listopada br.

Udział w konsultacjach i warsztatach jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz zapisy: Cecylia Łebkowska, PCPR, tel. 25 756 40 23,

###

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest pozarządowym stowarzyszeniem pożytku publicznego zrzeszającym osoby fizyczne i prawne działające na rzecz i dla dobra dzieci. Celem Towarzystwa jest troska o jakość warunków życia dziecka, jego wielostronny rozwój, zdrowie, bezpieczeństwo, podmiotowość i godność. Misją Towarzystwa jest zapobieganie umieszczaniu dziecka poza rodziną, zapobieganie patologiom w rodzinie, ochrona i promowanie praw dziecka, udzielanie pomocy dzieciom przewlekle chorym i niepełnosprawnym oraz ich rodzinom, udzielanie rodzicom pomocy w wykonywaniu zadań opiekuńczych i wychowawczych. W ramach struktur TPD działają: Ośrodek Adopcyjny, placówki wsparcia dziennego Środowiskowe Ogniska Wychowawcze TPD, Przedszkola, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy.

Kontakt:

Monika Jagodzińska, TPD oddział mazowiecki

ul. Marszałkowska 34/50, 00-554 Warszawa

22 826 27 15,


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: 05-300 Mińsk Mazowiecki, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2018-10-11 do 2018-11-30
Organizator:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego

Adres:

Kredytowa 1a lok. 13, 00-056 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 826 27 15

Faks:

22 827 58 21

E-mail:

biuro-tpd@tpd-maz.org.pl

Www:

http://www.tpd-maz.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • rodziny
  • wychowanie