Przejdź do treści głównej

Katowice. Konferencja OWES

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-10-11, 13:30
pixabay.com, CC0 Public Domain
Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej zaprasza na konferencję OWES, która odbędzie się 31 października br. o godz. 11:00 w sali Sejmu Śląskiego, w budynku Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Ligonia 46 w Katowicach.

Konferencja OWES związana jest z uruchomieniem przez Urząd Marszałkowski nowej edycji finansowania Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Głównym celem OWES jest tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych i niepełnosprawnych. Przedstawiciele OWES zaprezentują swoje plany i działania na najbliższe lata.

Podczas Konferencji zaprezentują się m.in. przedsiębiorstwa społeczne utworzone przy wsparciu OWES: studio graficzne z Gliwic, popularne bistro z centrum Katowic, ekipa remontowo-usługowa z Zabrza, biuro rachunkowe z Częstochowy oraz start-up społeczno technologiczny.

Na konferencji zostanie po raz pierwszy przedstawiony start-up, który może zrewolucjonizować opiekę osób starszych. Jego współzałożycielem jest dr hab. Zbigniew Nawrat, prof. IPS - naukowiec, wynalazca, nauczyciel, wizjoner – pionier polskiej robotyki medycznej i znany promotor innowacyjności w medycynie.

W programie Konferencji przewidziano także czas na indywidualne spotkania i rozmowy z przedstawicielami OWES oraz przedsiębiorstw społecznych.

Więcej szczegółów na: http://www.swr.pl/konferencjaOWES/

 


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Urząd Miasta Katowice
Data wydarzenia: 2018-10-31
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • ekonomia społeczna
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • osoby bezrobotne
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • przeciwdziałanie bezrobociu
  • wspieranie przedsiębiorczości