Przejdź do treści głównej

Święto projektów kulturalnych w Białymstoku!

autor(ka): Gabriela Będkowska
2018-10-12, 09:29
archiwalne
Animacja + świętowanie – to hasło VIII Ogólnopolskiej Giełdy Projektów! W setną rocznicę odzyskania niepodległości, 200 animatorów z całej Polski spotka się, żeby rozmawiać o najciekawszych projektach kulturalnych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 października w Białymstoku.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie Narodowego Centrum Kultury,skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury. Co roku animatorzy prezentują zrealizowane przez siebie projekty kulturalne, nawiązujące do wybranego motywu przewodniego. W poprzednich latach rozmawialiśmy m.in. o nowych mediach, przestrzeni publicznej i działaniach międzypokoleniowych.

W szczególnym, jubileuszowym roku 2018, skupimy się na projektach nawiązujących do idei świętowania – zarówno na szczeblu krajowym, jak i lokalnym. Wyłonione przez komisję przedsięwzięcia to festiwale, konkursy i warsztaty dotyczące celebrowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz innych ważnych wydarzeń z punktu widzenia lokalnej historii.

Uczestnicy Giełdy nie tylko wysłuchają prezentacji autorów 20 najciekawszych projektów kulturalnych. Wezmą też udział w sesjach posterowych i stolikowych, warsztatach, wydarzeniach towarzyszących i wizytach studyjnych w najciekawszych instytucjach kultury na Podlasiu – m.in. w Krainie Otwartych Okiennic i Ośrodku Pogranicze. W Białymstoku po raz pierwszy zaprezentujemy także publikację „Animacja + woda”, która podsumowuje ubiegłoroczną Giełdę. VIII Ogólnopolską Giełdę Projektów organizuje Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Białostockim Ośrodkiem Kultury i Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego.

Program wydarzenia: TUTAJ

Szczegóły: kadrakultury.nck.pl


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Narodowe Centrum Kultury
Miejsce: Białystok, Białystok,
Data wydarzenia: od 2018-10-17 do 2018-10-19
Organizator:

Narodowe Centrum Kultury

Adres:

ul. Płocka 13, 01-231 Warszawa, woj. 525-235-83-53

Faks:

Narodowe Centrum Kultury

E-mail:

gbedkowska@nck.pl

Www:

https://nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/kadra-kultury/aktualnosci-i-szkolenia/swieto-projektow-kulturalnych-w-bialymstoku- 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • edukacja kulturalna
  • historia
  • kultura
  • sztuka
  • tradycja