Przejdź do treści głównej

Spotkanie z zespołem Social Innovation Camp CEE w Białymstoku

autor(ka): Paweł Makowiecki
2009-08-04, 13:56
archiwalne
Spotkanie będzie poświęcone poznaniu się lokalnych aktywistów społecznych, pracowników organizacji pozarządowych oraz innych osób zainteresowanych dyskusją na temat potencjału wykorzystywania nowoczesnych technologii dla tworzenia zmiany społecznej. Będzie to spotkanie przygotowujące przed Social Innovation Camp CEE, wydarzeniem, które odbędzie się w dniach 16 - 18 września w Bratysławie na Słowacji.

Spotkanie w Białymstoku ma za zadanie oswojenie uczestników z formatem Social Innovation Camp i pomoc w naszkicowaniu pomysłów, które mogą być zamieszczone do konkursu.

The Social Innovation Camp CEE ma za zadanie zebrać w jednym miejscu utalentowanych programistów/developerów/grafików i innowatorów społecznych z sektora non-profit, komercyjnego i publicznego z całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas 48h kursu, zespoły będą budowały rozwiązania web'owe dla realnych problemów społecznych. Projekty nad którymi będzie odbywać się praca zostaną wybrane z innowacyjnych pomysłów przesłanych na stronę sicamp-cee.net jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia.

Opierając się na sukcesie modelu zapoczątkowanego w Szkocji, Social Innovation Camp CEE chce zapoczątkować ruch "aktywistów cyfrowych" na przestrzeni całego regionu Europy Srodkowej i Wschodniej, zainteresowanych używaniem Internetu do tworzenia zmiany społecznej.

Projekt jest organizowany przez Transitions (TOL), działającej nie dla zysku organizacji rozwijającej media i zlokalizowanej w Pradze, ze wsparciem z Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe (CEE Trust).

Wydarzenie które będzie się odbywało w Bratysławie, 16-18 września 2009, zbiegnie się w czasie z CEE Trust's Civil Society Forum, które będzie debatować nad doświadczeniami z 20 latami społeczeństwa obywatelskiego w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE).

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie projektu: sicamp-cee.net


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Społeczne Pracownie Edukacyjno-Komputerowe
Miejsce: Białystok
Data wydarzenia: 2009-08-07
Organizator:

Społeczne Pracownie Edukacyjno-Komputerowe

Adres:

ul. Świętojańska 22 lok.1 (c/o Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych),

Tel.:

0 791 690 869

Faks:

085 8710352

E-mail:

info@spolecznepracownie.pl

Www:

http://www.spolecznepracownie.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy